лечение зрения детская офтальмология запорожье

Лікування сітківки ока

Сітківка – це внутрішня структура ока, яка відповідає за сприйняття зображення. Вона є тонкою, чутливою до світла оболонкою, у вигляді сітки, що вистилає очне дно. Тому її ще називають сітчастою оболонкою ока. Згідно медичній статистиці, захворювання сітківки є основною причиною сліпоти. Діабетична ретинопатія є найпоширенішою патологією сітківки ока. Вона розвивається у 90% пацієнтів з цукровим діабетом.

Запішіться на прийом

Залиште номер телефону, и ми до Вас зателефонуємо

Що відбувається з сітківкою ока при діабетичній ретинопатії?

Діабет вражає капіляри і дрібні судини всього організму, через що порушуються функції різних органів. У дрібних судинах сітчастої оболонки очей діабет може викликати локальне порушення живлення сітківки, від чого порушуються функції светлосприйняття, яке, при розвитку хвороби, може носити незіоротній характер! Очі у нашому житті мають, напевно, первинне значення. Тому, що 80% всій інформації до нас поступає через зоровий аналізатор. Саме тому враження очей діабетом стає для нас таким прикрим.

Ретинопатія може розвинутися в будь-якій ділянці сітчастої оболонки. Це може бути як периферична її частина, так і макула -  центральна зона сітківки, яка відповідає за чіткість зору. Поразка макули (макулопатія) часто супроводжується значним порушеннями зорової функції ока.

 

Які прояви має діабетична ретинопатія?

На ранніх стадіях хвороби клінічні прояви можуть бути зовсім відсутніми. Захворювання має стадійність. У початковій стадії діабетичної ретинопатії, яка носить назву непроліфератівной, виникають зміни в судинах сітківки, підвищується проникність судин, їх крихкість, через що можуть спостерігатися мікроаневризми, тверді і м'які ексудати, крововиливи в сітківку ока, набряк і відшарування сітківки, макулярний набряк, крововиливу в склоподібне тіло. Надалі настає друга, проліфератівная стадія хвороби, коли, у відповідь на гіпоксію тканин ока, відбувається утворення нових судин (неоваськулярізация) в сітківці ока, в районі зорового нерва і у райдужці ока. При цьому процес носить надмірний, патологічний прояв.

 

лечение зрения клиника запорожье

Як можна встановити діагноз при захворюваннях сітківки?

  • Лише дослідний фахівець може безпомилково визначити наявність початкових стадій ретинопатії і інших патологій сітківки ока за допомогою офтальмоскопії.

  • Додаткову інформацію та чітку візуалізацію сітківки можна отримати за допомогою оптичної когерентної томографії (ОКТ).

  • Обидва методи діагностики сітківки - і пряма офтальмоскопія, і ОКТ - використовуються в нашому центрі, причому апарат OCT “Optopol Revo” з фундус-камерою є одним з найточніших і надійніших апаратів в світі. Він дозволяє визначити відхилення в стані сітківки ока на самих ранніх, ще безсимптомних стадіях. Прилад дозволяє робити макрофотозйомку всіх ділянок сітківки, включаючи найважливіші, фіксуючи і зберігаючи дані для подальшого їх ретельного порівняння в динаміці.

Якщо у вас раніше вже були зафіксовані випадки підвищення рівня цукру в крові і ви на це не звернули належної уваги, перше, що потрібно зробити - оглянути очне дно, щоб виявити можливі зміни в сітківці ока і запобігти серйозним порушенням зору надалі.

На жаль, не всі пацієнти з цукровим діабетом розуміють важливість ранньої діагностики порушень сітківки ока і їх наслідкі. Тому, ми закликаємо і самих пацієнтів з цукровим діабетом, і їх родичів, зі всією уважністю віднестися до даної проблеми, звернутися до професіоналів і прийти на перевірку зору до офтальмологічного центру «ProЗір».

Пацієнти з цукровим діабетом повинні проводити огляд очного дна регулярно щоб уникнути розвитку жахливих процесів. Запобігання ускладненням завжди простіше за лікування. Лікування на ранніх стадіях ретинопатії дає істотно більше шансів на збереження зору, чим звернення по допомогу в запущеному стані хвороби. Не відкладайте візит до  офтальмолога, запишіться на зручні для вас дату і час заздалегідь.   

Діагностика захворювань сітківки ока:
Три кроки до одужання

Запишіться
на обстеження
Прийдіть вчасно
на прийом
Отримаєте повний
висновок

 

Методи лікування сітківки ока:

Залежно від зони пошкодження і стадії розвитку захворювання, вам можуть призначити різні варіанти лікування, такі як лазерна фотокоагуляція, інтравітреальні ін'єкції або хірургічну операцію (вітректомія).

Лазерне лікування сітківки ока - це золотий стандарт сучасного лікування діабетичної ретинопатії.

 

  • Лазерна коагуляція сітківки (ЛКС) дуже ефективна при вчасному звертанні пацієнта в офтальмологічний центр. За статистикою, в 70% випадків удається стабілізувати стан зору. У 15% випадків - відбувається поліпшення стану, і в 15% - погіршення зору може продовжитися.
  • Для пацієнта - це проста і безболісна процедура, яку він, зазвичай, легко переносить. Промінь лазера проходить через всі оптичні середовища ока – рогівку, кришталик і склоподібне тіло без яких-небудь розрізів і пошкоджень. Фотокоагуляція виробляється лише в необхідних ділянках пошкодженої сітківки ока під візуальним і апаратним контролем хірурга.
  • Процедура лазерного лікування сітківки виробляється амбулаторно і не вимагає госпіталізації в стаціонар.
  • Лазерне лікування сітківки ока при діабетичній ретинопатії – золотий стандарт сучасного лікування даної патології ока.

лечение сетчатки запорожье

 

В офтальмологічому центрі «ProЗір» успішно лікують діабетичну ретінопатію та інші захворювання сітківки за допомогою лазера.
Процедура триває декілька хвитлин і є абсолютно безболісною. Для проведення діагностики і лікування в нашому центрі треба заздалегідь записатися на прийом.
Телефонуйте: +38 (068) 4-422-411, +38 (099) 0-422-411
Не варто відкладати на завтра, те, що взмозі зберегти Ваші очі вже сьогодні! Завтра все може бути інакше.